Loading Page: Twój numer PKK

Tel 6000 162 52

Twój numer PKK

Jeżeli nie posiadasz badania lekarskiego, możesz je wykonać u lekarza medycyny pracy.

Krok 1 Wejdź na stronę https://www.esp.pwpw.pl/.
Krok 2 Zarejestruj się na stronie za pomocą formularza https://www.esp.pwpw.pl/Account/RegisterUser
Krok 3 Z Menu wybierz opcję „Złóż wniosek”
Krok 4 Wypełnij formularz składania wniosku. Wybierz Województwo i odpowiedni Urząd dla swojego miasta. W kolejnych polach koniecznie wybierz rodzaj wniosku: Uprawnienia dla kierowców, a w polu Wniosek: Wydanie prawa jazdy.
Krok 5 Wypełnij formularz danymi oznaczonymi jako obowiązkowe.
Krok 6 Jeśli masz już prawo jazdy i chcesz pobrać numer PKK do innej kategorii to wypełnij poniższe dane. Jeśli jest to Twoja pierwsza kategoria to kliknij „Dalej”.
Krok 7 Zaznacz kategorię lub wiele kategorii prawa jazdy oraz wybierz opcje, otrzymania numeru PKK od urzędu poprzez SMS i/lub e-mail.
Krok 8 Na kolejnym ekranie wypełnij tylko pierwsze 4 pola, dotyczące fotografii i orzeczenia lekarskiego.
Krok 9 Zaznacz odpowiednie zgody.
Krok 10 Podpisz wniosek profilem zaufanym. Jeżeli nie posiadasz profilu zaufanego, sprawdź jak go utworzyć w kilka minut przez internet tutaj.
Krok 11 Dokument możesz podpisać poprzez zalogowanie się do swojego profilu lub zalogowanie się do swojego banku internetowego.
Krok 12 Po podpisaniu wniosku zostanie on przesłany do wybranego przez ciebie urzędu w celu weryfikacji. Po weryfikacji zostanie wygenerowany twój numer PKK. Stan realizacji swojej sprawy możesz monitorować po zalogowani się do konta ESP PWPW w zakładce moje wnioski: https://www.esp.pwpw.pl/Wniosek/Index

Urząd ma 72 godziny na rozpatrzenie Twojego wniosku.