Loading Page: Od czego zacząć w drodze po prawko?

Tel 6000 162 52

Od czego zacząć w drodze po prawko?

Zanim podejmiesz naukę w wybranym ośrodku szkolenia kierowców musisz uzyskać numer PKK (profilu kandydata na kierowcę). Będzie on Cię identyfikował w całym procesie uzyskiwania prawa jazdy.

Krok 1 – Wykonaj badania lekarskie i zdobądź zaświadczenie, że nie ma przeciwwskazań, byś został kierowcą.
Krok 2 – Zrób odpowiednią fotografię – do prawa jazdy potrzebujesz zdjęcia o wymiarach 3,5×4,5 cm. Zdjęcie musi być takie samo jak do innych dokumentów – dowodu osobistego lub paszportu.
Krok 3 – W Wydziale Komunikacji – urzędu miasta lub starostwa powiatowego, właściwych dla Twojego miejsca zamieszkania załatwisz formalności związane z numerem PKK. Tam wypełniasz prosty wniosek o wydanie prawa jazdy, do którego dołączasz zaświadczenie od lekarza oraz zdjęcia. Na tej podstawie otrzymasz numer PKK – Profilu Kandydata na Kierowcę. Weź ze sobą dowód osobisty albo paszport. Jeśli masz 17 lat i 9 miesięcy idź do urzędu z rodzicem albo opiekunem prawnym — musi podpisać przy urzędniku dokument, w którym zgadza się na rozpoczęcie kursu i wydanie prawa jazdy. Jeżeli wniosek będzie kompletny numer PKK otrzymasz od razu.
Z numerem PKK możesz rozpoczynać szkolenie!